Про візуалізатор

Що це?

Viz.rada4you.org – це онлайн-інструмент, створений для того, аби кількома кліками мишки великий масив парламентських даних перетворювався у стрункий графік чи інтерактивну таблицю.

Навіщо?

Якщо вам потрібно:

  • на пальцях показати, чому та чи інша політсила робить щось, на вашу думку, не те чи не так;
  • проілюструвати статтю або аналітику;

тоді вам до нас.

Базові принципи

Візуалізатор оперує даними, які попередньо оброблені на сервісі Rada4you.org.. Ці ресурси взаємопов’язані. Наприклад, інструмент готує графіки на базі так званих політик. Політика – це голосування, поєднані однією темою. Наприклад, в одну політику можуть бути зібрані усі законопроекти, що мають відношення до декомунізації або медичної реформи тощо. Політики створюють зареєстровані користувачі Rada4you.org. Станом на зараз таких тем-політик є більше 80-и.

Зауважимо, що візуалізатор Viz.rada4you.org оперує свіжими даними.

У правому нижньому кутку є три цифри:

  • Перша — кількість графіків, які користувачі згенерували за допомогою візуалізатора.
  • Друга — дата останнього засідання ВР.
  • Третя — дата останнього оновлення даних, що їх візуалізатор використовує у своїй роботі.

Можливості

Інструмент візуалізує парламентські дані за чотирма критеріями:

  • Голосування по областях – показує, на скільки відсотків регіони через своїх депутатів-мажоритарників підтримують законопроекти на ту чи іншу тему;

  • Голосування по фракціях – ілюструє, на скільки відсотків фракції підтримують ті чи інші законодавчі ініціативи;

  • Персональна статистика нардепів – показує відсоток відвідуваності обраного депутата, а також - скільки разів він/вона натискали «За», «Проти», «Утриматися» або не голосували;

  • Партійна дисципліна фракцій – одностайність фракцій під час голосувань на ту чи іншу тему. Тут кожен депутат фракції позначений крапкою. Навівши на неї мишкою, можна прочитати, що це за депутат та на скільки у відсотковому співвідношенні він підтримує певну політику. Якщо крапка червоного кольору, то позицію депутата в голосуванні на певну тему визначити складно, бо він проявляв її через голосування менше, ніж у 60% випадків. І далі чим більш насиченого синього кольору крапка на графіку, тим вищим є рівень підтримки депутатом певної законодавчої ініціативи.